Bemutatkozás

Homeopátiás tanulmányaimat a 2000-es évek legelején kezdtem a Teleosis School of Homeopathy Bostonban és itt kaptam az első homeopátiás diplomám. Szerelem volt az első naptól és annyira erős, hogy a mai napig tart.

Hahnemanni, klasszikus képzést kaptam a Teleosisban, és Dr. Luc De Schepper 3 éves Renaissance Institute of Classical Homeopathy Advanced Homeopathic Studies Programjában is. Bár kaptunk egy kis ízelítőt a még kevéssé ismert érzet módszerből, de az akkori kikérdezési technikát egyenesen kínzásnak tartottam. Egyrészt túl sokáig (időnként 3-4 óráig is) eltartott az esetfelvétel, másrészt látszólag ugyan azt a kérdést ismételték újra és újra, más-más választ várva.

Így amikor az elakadt eseteimmel Joanna Dalyhez fordultam, akiről tudni lehetett, hogy érzet módszerrel is dolgozik, kérésemre abban egyeztünk meg, hogy azokat kizálólag klasszikus homeopátiás megközelítéssel próbáljuk újragondolni. De a csillagokban más volt megírva. Rendszeresen az történt, hogy azután, hogy sikeresen kirepertorizáltunk és megindokoltunk valami polycrestet, Jo elmagyarázta, hogy ha mégis érzetmódszerrel elemeznénk az esetet, akkor hogyan látszana az esetben mondjuk egy állati szer, egy farkas, vagy máskor egy hangya. Miután történetesen ezek a páciensek közeli bárátok is voltak, alkalmam volt megfigyelni a változásokat, amiket az így választott szerek hoztak az életükben.

Ezért muszáj volt többet tudnom erről az akkor még új módszerről is, így 2005-től elkezdtem Melissa Burch tanfolyamaira járni, aki rendszeresen járt Indiába Dr. Sankaranhoz tanulni. Innen már nem volt visszaút. Nagyon hosszúra nyúlna a felsorolása azoknak a tanfolyamoknak, továbbképzéseknek amiken részt vettem, hogy erről a nagyon érdekes módszerről újabb mélységeket tanulhassak meg, mert olyan betegeimnek is tudtam segíteni az új ismereteimmel, akiknek addig, a klasszikus megközelítéssel csak részlegesen. A Dr. Joshi házaspár által létrehozott térkép módszerrel, mely óriási segítség volt az állati szerek közötti eligazodásban 2009-ben találkoztam és azóta is rendszeresen eljárok a környező országokban tartott tanfolyamaikra, részt veszek a havi rendszerességgel tartott „monthly tonic” nevű webináriumokon, de még a Himalája lábainál tartott 10 napos intenzív szemináriumukra is eljutottam. A növények újabb, az érzetmódszertől eltérő osztályozást először Dr. Scholtentől tanulhattam meg, majd M. Yakir merőben eltérő rendszerét kezdtem használni.

2013-ban ösztöndíjat nyertem, amivel a Train the Teacher program keretein belül 3 hétig résztvehettem Mumbaiban, a Dr. Sankaran által vezetett The Other Song Academyn tartott intenzív, a testet és a lelket is igénybe vevő képzésen. A világ minden részéről érkező 12 társammal együtt, lehetőségem volt az Akadémia világhírű tanárainak és orvosainak a mentorálásával jobban elsajátítani az érzetmódszer oktatásának módszertanát, belelátni az ő mindennapi gyógyítási folyamataikba, meglátogatni India első számú, homeopátiás orvosokat képző egyetemét és a vizsgáink részeként, ott előadni a hallgatóknak.

Egyike volt a mumbai tanárainknak Dr. Mahesh Gandi, aki kidolgozta a PEM-nek hívott homeopátiás szerválasztási módszert, ami újabb lehetőségeket kínált a betegek megértésére és a pontosabb szerválasztáshoz.

Mindig igyekeztem a tudástáramban az évek során egyre gyarapodó homeopátiás megközelítéseket, gondolkodási módokat a mindennapi praxisomban jól használható, praktikus tudássá alakítani, és tovább is adni. Az ismereteimet és a tapasztalataimat szívesen osztottam meg az MHOE vagy HGYT által szervezett tanfolyamokon az érdeklődő kollégákkal, a CHE diákjaival, és a sok magánszervezésű tanfolyamon és előadáson résztvevő hallgatóságommal. A tanítás során lehetőségem van arra, hogy ötvözzem a gyógypedagógusi tanári vénám és a homeopátiás gyógyítói mivoltom, és ebből az összeolvadásból egy új minőséget tudjak létrehozni az oktatásban.

Az MHOE által kiadott homeopátiás szaklapnak, a Similének főszerkesztőjeként (2016-2020) az országunkban megtalálható különféle gondolkodású homeopátiás megközelítéseknek az összegyűjtése, képviselőiknek a bemutatása és az olvasók felé egy gazdag tartalommal, de olvasmányos módon való közvetítése volt a célom.

Örök tanuló is vagyok. Minden évben több külföldi konferencián és előadáson veszek részt a legkülönbözőbb homeopátiás témában. 2017 és 2020 között elvégeztem az Antromedicart Egyesület antropozófus gyógyászati képzését, és az eddigi utolsó homeopátiás diplomámat 2021-ben kaptam meg a londoni Middlesex Egyetemről.

A Szintézis Akadémia megalapításával az a célom, hogy a magyar homeopaták számára lehetőséget teremtsek a 20. és 21. század során felfedezett újfajta homeopátiás ismeretek szisztematikus elsajátítására, a gyógyítói stratégiáik bővítésére és egy támogató légkörű, egymást jól értő homeopátiás közösség kialakítására.